Prof. Dr. Haşmet Mesut ÖZSOY

05.04.1968 yılında Ordu- Mesudiye ilçesinde doğdu. İlköğretimini 1974 yılında Ankara Yükseliş Koleji ilköğretim okulunda başlayıp 1979 yılında tamamladı. Ortaöğretimini Afyonda Şemsettin Karahisari ortaokulunda başladı. Ortaokul eğitimini burada tamamladıktan sonra İzmir Atatürk Lisesi okulunda 1. Yılını tamamladıktan sonra Afyon Lisesinde lise hayatına devam etti.
Yükseköğretim kurumuna bağlı Elazığ Fırat üniversitesi Tıp Fakültesi eğitimine 1 yıl devam ettikten sonra Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümünü başarıyla bitirdi. Tıp eğitiminden sonra Macaristan Shote Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Onkoloji, Laparaskopik kanser cerrahisi, Tüp bebek alanında hem eğitim aldı hemde Shote Üniversitesi Türkoloji bölümünde seminerler düzenledi.


Tıp eğitiminden sonra Macaristan Shote Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Onkoloji, Laparaskopik kanser cerrahisi, Tüp bebek alanında hem eğitim aldı hemde Shote Üniversitesi Türkoloji bölümünde seminerler düzenledi. Eğitimini burada tamamladıktan sonra T.C sağlık bakanlığı Ankara Hastanesi Kadın Hastalıkları ve doğum bölümünde eğitimine devam etti burada 2 yıl Baş asistan olarak eğitimine devam ederken Türk Cumhuriyetleri platformunda sağlık masasında Türkiye’yi temsil etti. Dönem dönem Türk Cumhuriyetlerini ziyaret ederek gittiği yerlerde Üniversite kütüphanelerinde toplantılarını yaptı.

1996 yılında Ankara Hastanesi kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığını başarıyla tamamladı. Haşmet Mesut Özsoy’un ilk tayin yeri Afyon Çay ilçesi Devlet Hastanesine yapıldı. Haşmet Mesut Özsoy için gurur verici tarafı Çay ilçesinde daha önce hiç Kadın Doğum Uzmanı gelmediğinden dolayı tüm enerjisiyle 1 yıl boyunca orada çalıştı.

1998 yılında Süleyman Demirel Üniversitesinin Kadın Hastalıkları Doğum Bölümünün açılış ve yapılandırması için dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından davet edildi. Haşmet Mesut Özsoy Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölüm başkanlığına Yardımcı Doçent olarak unvanıyla ataması yapıldı.

İki katlı devlet hastanesinden 600 yataklı bir üniversite hastanesi oluşumunda ekip kurup, disiplin kurulu, denetleme kurulu organlarında başkanlık ve Isparta’da dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in sağlık danışmanlığını yapmıştır.

Bu süreç içerisinde Amerika birleşik devletlerinde New York’ta- Memorial Sloan Kettering kanser hastanesinde tüm dünya ülkelerinden gelen kanserli kadınların üzerinde araştırmalar yaptı. 1 yıl sonra tekrar Süleyman Demirel Üniversitesine döndü.

2004 yılında Ankara Gazi Üniversitesinde yapılan Doçentlik sınavını başarıyla geçti Doçentlik ünvanını aldı. Bu süreçte yurtiçi ve yurtdışı makaleleri ve kitap bölümleri çalışmaları devam ediyordu. Süleyman Demirel Üniversitesi Cerrahi bilimler alanında yapmış olduğu çalışmalarla ABD’ de ve Türklerin çoğunluğu olan Avrupa ülkelerinde 5 yıl boyunca davetli konuşmacı ve toplantı düzenleyerek sağlıkta gelişmeleri anlattı.

Dönem dönem Kıbrıs ve Türk Cumhuriyetlerinde bu çalışmalarını bilimsel bazda sadece sağlık alanında değil problemleriyle dert ortağı olmaya çalıştı. Kadın hastalıkları ve doğum alanında kanser derneğinde Tüp bebek derneğinde, Ürejinekoloji derneğinde, Menapoz derneğinde, Perinatoloji derneğinde yönetim kurulu üyeliği, disiplin kurulu üyeliği, denetleme kurulu üyeliği, icra kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Bu arada her nerede olduysa o bölgenin jinekoloji derneği başkanlığını yaptı. Hekimlerle toplantı yaparak görsel ve duysal basın aracılığıyla hemşerilerini bilgilendirmeye çalıştı.

Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal tarafından bir mektup aracılığıyla İzmir’de kurulacak olan Başkent Üniversitesi Kadın Hastalıkları Doğum Bölümünün kurulması için ricada bulundu. Bunun üzerine eşinin TSK mensubu olması ve o dönemde İzmir’de tayin olması nedeniyle bu görev kabul edilerek 2009 yılında İzmir Başkent Üniversitesinin Karşıyaka Zübeyde Hanım hastanesinin kuruluşunda görev aldı. Burada 2 yıl bilimsel çalışmalarını yaptıktan sonra. 2012 yılında Profesörlük ünvanını dönemin Başkent Üniversitesinin rektörü Profesör Doktor Ali Haberal tarafından taktim edildi.

Halen İzmir’de bilimsel çalışmalara devam edip jinekolojik onkoloji ve Tüp bebek alanında özellikle yeni gelişmeler konusunda yerel ve ulusal medya kanalıyla bilgilerini aktarmaya çalışıyor. Bu süreç içerisinde toplam 95 makale 16 kitap bölümü 18 tane rehber kitapçık çıkarmıştır. Haşmet Mesut Özsoy yurtdışı seminer ve kongrelerde sayısız konuşmacı ve oturum başkanlığı yapmıştır.


OFFICAL CV AND AWARDS

Chase up close


 • Work experience
 • Medical checkups
 • Awards & Honours
 • Enthusiastically mesh long-term high-impact infrastructures vis-a-vis efficient customer service.
 • Professionally fashion wireless leadership rather than prospective experiences.
 • Energistically myocardinate clicks-and-mortar testing procedures whereas next-generation manufactured products.
 • Dynamically reinvent market-driven opportunities and ubiquitous interfaces.
 • Energistically fabricate an expanded array of niche markets through robust products.
 • Appropriately implement visionary e-services vis-a-vis strategic web-readiness.
 • Compellingly embrace empowered e-business after user friendly intellectual capital.
 • Interactively actualize front-end processes with effective convergence.
 • Synergistically deliver performance based methods of empowerment whereas distributed expertise.

Quickly aggregate B2B users and worldwide potentialities. Progressively plagiarize resource-leveling e-commerce through resource-leveling core competencies. Dramatically mesh low-risk high-yield alignments before transparent e-tailers.

Appropriately empower dynamic leadership skills after business portals. Globally myocardinate interactive supply chains with distinctive quality vectors. Globally revolutionize global sources through interoperable services.

Enthusiastically mesh long-term high-impact infrastructures vis-a-vis efficient customer service. Professionally fashion wireless leadership rather than prospective experiences. Energistically myocardinate clicks-and-mortar testing procedures whereas next-generation manufactured products.

 • Objectively integrate enterprise-wide strategic theme areas with functionalized infrastructures.
 • Interactively productize premium technologies whereas interdependent quality vectors.
 • Rapaciously utilize enterprise experiences via 24/7 markets.
 • Uniquely matrix economically sound value through cooperative technology.
 • Competently parallel task fully researched data and enterprise process improvements.
 • Collaboratively expedite quality manufactured products via client-focused results.

WHAT OUR PATIENTS SAY

The word of mouth

Efficiently enable enabled sources and cost effective products. Completely synthesize principle-centered information after ethical communities.


Compellingly embrace empowered e-business after user friendly intellectual capital. Interactively actualize front-end processes with effective convergence. Synergistically deliver performance based methods of empowerment whereas distributed expertise.


PAUL SMITH
MANHATTANDynamically reinvent market-driven opportunities and ubiquitous interfaces. Energistically fabricate an expanded array of niche markets through robust products. Appropriately implement visionary e-services vis-a-vis strategic web-readiness.


JANE CROFT
BOSTONQuickly aggregate B2B users and worldwide potentialities. Progressively plagiarize resource-leveling e-commerce through resource-leveling core competencies. Dramatically mesh low-risk high-yield alignments before transparent e-tailers.


MICHELLE ECCLESTONE
CHICAGO
WE CARE, WE CAN

WE CARE, WE CAN